Nečasová Nardelli Jindra

  • Nečasová
Rok narození :
1960
Další informace:
přejít na prezentaci

Životopis

Skladatelka se narodila v rodině významného českého matematika Prof. Jindřicha Nečase. Studovala klavír (Jaromír Kříž) a skladbu (Jindřich Feld) na Pražské konzervatoři, poté skladbu na Hudební fakultě AMU u Václava Riedlbaucha (studium dokončila v roce 1991). Během 90. let se dvakrát zúčastnila mezinárodních skladatelských kurzů pod vedením Ladislava Kubíka v Praze. V létech 1994 až 1995 vyučovala hudební teorii na Pražské konzervatoři, od roku 1996 vyučovala externě na Divadelní fakultě AMU v Praze (do 2000). Současně od r. 1995 byla zaměstnána jako korepetitorka na Taneční konzervatoři v Praze, nyní je korepetitorkou souboru Baletu Národního divadla v Praze. Od roku 1996 spolupracuje s americkým skladatelem a dirigentem dechových symfonických orchestrů Joelem Blahnikem a s Anitou Smisek, ředitelkou hudebního vydavatelství Alliance Publications, Inc. ve Wisconsinu. Toto vydavatelství zahrnulo mnohá její komorní a vokální díla do svého katalogu. Skladba Spirit of Lake Michigan (Duše Michiganského jezera) pro dechový symfonický orchestr byla komponována na objednávku pro koncert "All Czech Composers Concert" v Boutell Memorial Concert Hall pro Northern Illinois University ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v Chicagu a zazněla též na festivalu Pražské premiéry 2009 ve Dvořákově síni Rudolfina.

Jindra Nečasová Nardelli je autorkou řady skladeb komorních, symfonických, vokálních, skladeb pro sólové nástroje a baletů. Jejím nejnovějším projektem je hudba k multimediálnímu filmu SIRAEL režiséra Martina Kubaly, akad. malíře Jana Kunovského a choreografky a primabaleríny ND Terezy Podařilové (Česká televize 2011).

CD nahrávky:

- " Debut Fuse", autorčin CD debut /spolu s Vladimírem Wimmerem/, vyd. Montis 91 (Dvě preludia pro klavír, Variace pro flétnu a klavír, The Space Grotesques pro housle a elektrické cembalo, Sonáta pro klavír)
- "Tolerance - Česká soudobá hudba", vyd. Triga 1997 (Před bránou nekonečné cesty)
- "Commanding Statements" Chamber Music for Trumpet, vyd. MSR Classics 2007 (Dialogy pro flétnu a trubku)
- "Třetí poločas" (10 let souboru Duo BeNe), vyd. Musica Gioia 2013 (Kerkyra - trio pro flétnu, harfu a klavír)

Ocenění v soutěžích:

- Cena Českého hudební fondu za Malou symfonii (v soutěži Ministerstva kultury ČR, 1989)
- Čestné uznání v národní soutěži mladých skladatelů Generace '87 (za Variace pro flétnu a klavír)